Ekspedīciju sērija “Citādā Islande” | Expedition series “Off the beaten path in Iceland”

Westfjordi ir visretāk apceļotais un nomaļākais Islandes nostūris dēļ to plašuma un attāluma no populārākajiem “must-see” objektiem. Taču šis ir viens no iespaidīgākajiem un unikālākajiem Islandes reģioniem. Te ir cilvēka un pat zālēdāju dzīvnieku neskartas dabas ainavas, vairākas putnu kolonijas un reālākās iespējas satikt arktisko lapsu. Westfjordi ir senākais Islandes reģions, tam ir 16 miljoni gadu, tāpēc šeit vairs nav aktīvu vulkānu un lavas lauku, bet toties ir daudz zaļuma un aizvēsturisku, brīžiem pat Islandei neraksturīgu ainavu. Nokļūšana šeit un pārvietošanās no fjorda uz fjordu prasa pacietību. Lai nokļūtu uz iespaidīgakajām vietām, ceļš jāturpina ar motorlaivu un kājām. Un tieši to mēs darīsim, jo mūsu ekspedīcijas galvenais notikums būs 5 dienu pārgājiens Hornstrandir dabas rezervātā. Šis būs pārgājiens, kurā viss mums būs pašiem jānes līdzi, arī teltis, tāpēc iepriekšēja pārgājienu pieredze tikai nāks par labu. Jābūt gataviem arī mainīgajiem Islandes laikapstākļiem (īpaši lietum un vējam) un izkāpšanai ārpus savas komforta un mobilo sakaru zonas, toties balvā saņemot skatus, kurus redzēt lemts vien retajam Islandes apmeklētājam. Pirms lielā pārgājiena iesildīsimies uzkāpjot Westfjordu augstākajā virsotnē Kaldbakur (998m), izbrauksim unikālu 4x4 piekrastes maršrutu (ja paisuma-bēguma plāni sakritīs ar mūsējiem), peldēsimies karstajos avotos un apmeklēsim vairākus iespaidīgus Westfjordu nostūrus. Savukārt pēc pārgājiena neskriesim mājup, bet gan izbraukāsim Snaefellsnes pussalu un iebrauksim Islandes iekšzemē, lai izpētītu iespaidīgus lavas tuneļus un piedzīvotu pavisam citu - no Westfjordiem atšķirīgu ainavu.

Ceļojuma plāns

1. diena 28.07. Ielidošana vakarā, grupas sapulce. Pēc izvēles saulriets okeāna krastā. Nakšņošana netālu no lidostas.
2. diena 29.07. Brauciens uz Westfjordiem, pa ceļam iepērkot pārtiku un piestājot skaistākajās vietās. Nakts kempingā.
3. diena 30.07. Iesildīšanās pārgājiens Westfjordu “Alpos” ar kāpienu virsotnē. Pirms vai pēc kāpiena izbraucam iespaidīgu, vietām elpu aizraujošu, tikai ar 4x4 un bēguma laikā pieejamu ceļu gar pašu krastu. Nakšņojam kempingā.
4. diena 31.07. Braucam iepazīt Westfjordu interesantākos objektus - Dynjandi ūdeneskritumu, Látrabjarg klinti, zivjrūpniecības reliktus un nopeldamies karstajos avotos. Nakšņojam namiņā.
5. diena 01.08. Agrs cēliens, brauciens uz Ísafjörður, kur sēžamies laivā un dodamies uz Hesteyri Hornstrandir dabas rezervātā, no kurienes uzsākam pārgājienu uz Hlöðuvík līci noejot 15km (4-6h). Nakšņojam teltī.
6. diena 02.08. Turpinam pārgājienu, pievarot vienu kalnu pāreju un labvēlīgos laikapstākļos mēģinam nokāpt no galvenās takas, lai atklātu apslēptus ainaviskos dārgumus. Garākā pārgājiena diena. Nakšņojam teltī.
7. diena 03.08. Atstājam lielās somas kempingā un dodamies uz iespaidīgo Hornbjarg klinti un sasniedzam augstāko Kálfatindar virstoni, no kuras paveras galvu reibinošs skats uz okeānu 500m zemāk. Ceram uz labiem laikap- stākļiem, lai bez steigas izbaudītu šo īpašo nostūri. Nakšņojam iepriekšējā kempingā.
8. diena 04.08. Esam pelnījuši sasildīties un izžāvēties, tāpēc dodamies uz pāris stundu attālumā esošo Hornbjargsviti bāku, kurā ceram nolīgt ekskluzīvu naktsmītni pašā bākā. Atlikušo dienu veltam klejošanai pa apkārtni.
9. diena 05.08. Pārgājiena pēdējā diena, kurā dodamies uz Veidileysufjördur, ko kurienes iepriekš sarunāta laiva mūs aizvedīs atpakaļ uz Ísafjörður. Nakšņojam namiņā.
10. diena 06.08. Lai padarītu mūsu ceļojumu vēl daudzveidīgāku, dodamies ārā no Westfjordiem un izpētām Snaefellsnes pussalu, kas gan ir salīdzinoši populāraka dēļ sava tuvuma Reikjavīkai, bet ne mazāk skaista. Izejam kādu kan- jonu, apskatām ikonisko Kirkjufell kalnu, pa 4x4 ceļu apbraucam apkārt Snaefellsjökull ledājam, kas kalpojis kā iedvesma Žila Verna romānam “Ceļojums uz Zemes centru”. Nakšņojam namiņā.
11. diena 07.08. Brīdī, kad šķiet, ka ceļojums jau galā, veicam strauju manevru nost no galvenās šosejas un nonākam iekšzemē, kur dosimies izpētīt unikālu dabas parādību - lavas tuneļus, pēc kuriem pa iekšzemes ceļiem virzīsimies lidostas virzienā pa ceļam apmeklējot Islandes 2. augstāko ūdenskritumu. Izlidošana 21:30.

Ceļojuma formāts

Mūsu rīcībā būs SUV klases auto, kas dos iespēju nobraukt arī no asfalta un piekļūt tuvāk īpašākiem Islandes nostūriem. Islandes daba un laikapstākļi ir neprognozējami, taču mēs neļausimies tai negatīvi ietekmēt mūsu ceļotprieku. Būs nepieciešams piemērots apģērbs - labi pārgājienu zābaki, lietu un vēju aizturoša (bet elpojoša) jaka, termoveļa, silts guļammaiss un peldkostīms ļaus mums baudīt Islandi neatkarīgi no laikapstākļiem (Islandē pat vasarā vidējā temperatūra mēdz būt +10C robežās, savukārt kādu nakti termometra stabiņš var pietuvoties pat 0C).

Mēs būsim maza grupa (max. 5 cilvēki). Mūs pat īsti nevarēs nosaukt par grupu, drīzāk par pop-up ģimeni. Un kā ģimene arī dzīvosim - gatavosim kopā (pārtiku iepirksim centralizēti), iesim kopā, gulēsim viesu namos, vienkāršākos namiņos, bet nesmādēsim arī kādu nakti teltī, jo vietās, uz kurām mēs dosimies (par laimi) vēl nav saceltas viesnīcas vai pietiekošā skaitā pieejami namiņi. Tā kā dienas mums būs aizņemtas ar piedzīvojumiem, uzsvaru liksim uz sātīgām brokastīm un kārtīgām vakariņām, savukārt pa dienu iztiksim ar našķiem vai kādu ātri pagatavojamu ēdienu. Mums būs atkaites punkti, kuri turēs ekspedīcijas rāmi, bet pieredzi būvēsim ap to elastīgu, ko kā maza grupa varēsim atļauties.

Par vadītāju

Ekspedīcijas vadīs Arvīds Barānovs - filmētājs (eaglewoodfilms.com), starptautisku atzinību guvis fotogrāfs (eaglewoodphotography.com), klejotājs un liels dabas cienītājs. Meklēt citādo - tā ir viņa ikdiena, kas izpaužas gan radošajā darbībā, gan ceļošanā. Arvīds uzskata, ceļošana ir kas vairāk par atpūtu - tā ir augšana. Caur izkāpšanu no komforta zonas, neviltotu prieku par jaunatklāšanu, došanos dziļāk, augstāk un tālāk paplašinām savus horizontus un gūstam neatņemamu pieredzi, kas padara mūs patiesi bagātākus nekā to spētu jebkura naudas summa.

Islandē Arvīds ir bijis divas reizes - pirms desmit gadiem apceļojot pilnībā apkārt visai salai un nupat rudenī izbraukājot augstienes un iekšzemes labirintus. Tieši Islande aizrāva Arvīdu āra dzīvesstilā.

Ceļojuma cena: 2400EUR

Cenā ietilpst:

- 4x4 auto
- dzīvošana viesu namos un teltīs (būs nepieciešama sava telts)
- pārtikas gatavošanas ekipējums
- grupas vadītājs
- interesentiem: apmācības dabas un ceļojumu fotogrāfēšanā
- konsultācijas par Islandei piemērota outdoor ekipējuma iegādi

Cenā neietilpst:

- lidojums Rīga - Reikjavīka - Rīga
- ieejas biļetes papildu apskates objektos vai pakalpojumos
- pārtikas izdevumi
- personīgie izdevumi
- veselības un ceļojuma apdrošināšana

Pieteikšanās ceļojumam:

- lai rezervētu vietu grupā, jāiemaksā 480 EUR avanss;
- otrā iemaksa - 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 60 dienas pirms ceļojuma;
- pārējā samaksa ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma.

Atteikšanās noteikumi:

- atsakoties līdz 60 dienām pirms ceļojuma, tiek ieturēti 480 EUR;
- atsakoties 60 – 30 dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 480 EUR un 50% no atlikušās ceļojuma maksas;
- atsakoties mazāk nekā 30 dienas pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma maksas.

Jautājumi/pieteikšanās:

arvids.baranovs@gmail.com, +371 27878296

Westfjords is the least visited and the most remote corner of Iceland due to its vastness and its distance from the most popular ‘must-see’ objects. However, this is one of the most impressive and unique regions of Iceland. Here one can find landscapes untouched by man, several bird colonies and the most realistic opportunity to meet the arctic fox. The Westfjords is the oldest region of Iceland, it is 16 million years old, thus there are no active volcanoes and lava fields, but it has many green and prehistoric landscapes. Getting here and moving from one fjord to another requires patience. To get to the most spectacular places, one must take a motorboat and walk on foot, which is exactly what we will be doing, since the main event of our expedition will be a 5-day hike to the Hornstrandir Nature Reserve. On this hike where we will have to carry everything with us including tents, so  previous hiking experience is favorable. Also, be prepared for the changing weather conditions of Iceland (especially rain and wind) and getting out of your comfort zone and mobile coverage area. In return you’ll see the views that are available only for a few visitors and just for 3 months a year. Before the big hike, we will warm up by hiking the Westfjords’ highest peak Kaldbakur (998m), drive a unique 4x4 route (given there’s low tide when we’re there), soak in the hot springs, and visit several impressive corners of the Westfjords. After the hike, instead of heading straight home, we will have a chance to explore the Snaefellsnes peninsula and hop inland to witness spectacular lava tunnels and experience a completely different landscape from that of the Westfjords.

Itinerary

Day 1 28.07. Arrival in the evening, group meeting. Sunset by the ocean (optional). Accommodation near the airport.
Day 2 29.07. Drive to the Westfjords with stops along the way to stock up on food and enjoy the most beautiful spots. Night at a campsite.
Day 3 30.07. A warm-up hike in the ‘Alps’ of the Westfjords. Before or after the climb, we go for a breath-taking drive along the coast accessible only at low tide and by 4x4. Night at a campsite.
Day 4 31.07. Exploring the most interesting objects in the Westfjords — the Dynjandi waterfall, the cliff of Látrabjarg, fish industry relics. Soaking in the hot springs. Night in a hut.
Day 5 01.08. An early morning trip to Ísafjörður, get a boat and go to the Hornstrandir Nature Reserve, from where we start our hike to the Hlöðuvík bay by walking 15km (4-6h). Night in tents.
Day 6 02.08. The hike continues. We get one mountain pass under our belts and, weather permitting, try to descend from the main trail to discover hidden landscape treasures. Longest hiking day. Night in tents.
Day 7 03.08. We leave our big bags at the campsite and hike to the impressive cliff of Hornbjarg, which offers a vertiginous view to the ocean 500m below our feet. Night at the same campsite.
Day 8 04.08. We deserve to warm up and dry ourselves, which is why we spend a few hours to reach the Hornbjargsviti lighthouse (!) where we plan to stay for the night. We spend the rest of the day exploring the surroundings.
Day 9 05.08. Last day of the hike to Veidileysufjördur where a boat will take us back to Ísafjörður. Night in a hut.
Day 10 06.08. To make our journey even more diverse, we leave the Westfjords and explore the Snaefellsnes Peninsula, which is relatively more popular due to its proximity to Reykjavik but no less beautiful. A walk through a canyon, visiting the iconic Kirkjufell mountain, drive a 4x4 road around the Snaefellsjökull glacier, which served as inspiration for Jules Verne’s novel “Journey to the Centre of the Earth”. Night in a hut.
Day 11 07.08. Just when it seems like the journey is over, we suddenly turn away from the main highway and go inland, where we explore a unique natural phenomenon – lava tunnels. After that, we start moving towards the airport via mountain roads alongside Langjökull glacier and visit Iceland’s second tallest waterfall along the way. Departure at 21:30.

Format of the trip

We will have an SUV vehicle at our disposal to be able to leave the bounds of asphalt and venture to places less explored.

The nature and weather of Iceland is unpredictable, but we won’t let that negatively influence our joy of travel. We will need to be prepared with suitable clothing - good hiking boots, wind- and rainproof jackets, thermal underwear, warm sleeping bag (even in summer in some parts the temperatures during the night might drop to 0C).

We will be a small group (max. 5 people). One can’t even call us a group - rather a pop-up family. And we will act as family - prepare food together (we’ll buy it in supermarkets), hike together, sleep in small cottages, simple mountain huts and some nights even in tents where no other options are available. Since our days will be filled with adventures we will put emphasis on nourishing breakfasts and solid dinners, making do with snacks or fast-cooking food during the day.

We will have checkpoints that hold the framework of the expedition, but the we will build a flexible experience around it, since we’re a small group that doesn’t have to blindly follow a set itinerary like the larger groups do.

About the organizer

Expeditions will be lead by Arvīds Barānovs - filmmaker (eaglewoodfilms.com), award-winning photographer (eaglewoodphotography.com), wanderer and a huge admirer of nature and all things off the beaten path. Arvīds considers traveling to be something more than just recreation, it’s self-development. Through stepping out of one’s comfort zone, going further, higher, deeper and witnessing genuine joy of new discoveries, we broaden our horizons and pass through experiences that make us truly richer than any amount of money ever could.

Arvīds has been in Iceland twice - more that 10 years ago circling the whole island and recently exploring its highlands. Iceland is the one that sparked his love for outdoor lifestyle.

Cost: 2400EUR

What’s included:

logistics with a 4x4 car
- accommodation in guest houses, huts and tents (bring your own tent)
- kitchen equipment
- group leader
- workshops in travel and nature photography (if interested)
- advice about the required gear

What’s not included:

- air travel to Reykjavik
- entry fees for optional attractions
- food expenses (we buy food for all and divide the costs)
- personal expenses
- travel insurance

Application:

- to reserve a spot in a group a 480 EUR advance is required;
- 2nd payment - 50% of the remaining sum no later than 60 days before the trip;
- the remaining sum no later than 30 days before the trip.

Opt-out rules:

- by giving up up to 60 days before the trip, 480 EUR withheld;
- by giving up 60 – 30 days before the trip, 480 EUR and 50% of the total cost withheld;
- by giving up less than 30 days before the trip, 100% of the total cost withheld;

Questions/application:

arvids.baranovs@gmail.com, +371 27878296

Get inspired by our last trip to Icelandic Highlands in 2018: